חפש בבלוג זה

יום רביעי, 18 בינואר 2017

greedery

לפני כמה סופ"שים (אני חושבת שאני מודדת את המציאות ביחידות זמן של סופ"שים) קראתי שצבע הפנטון החדש של השנה הוא greenery. ירוק בהיר שאמור לשדר חיוניות וחזרה אל הטבע.

אני ממש אוהבת את ההודעות של פנטון. ההכרזה על "הצבע של השנה" היא שרירותית באופן מקסים והופכת את המציאות לברורה יותר. גבולות מוגדרים זה תמיד כיף (ככה חושבים גם המטופלים שלי, על אף שהם לא מודים בכך). 

בכלל, נראה ש"חוקי פנטון" תמיד מצליחים לקלוע להלך הרוח שלי (או שישנם מסרים תת-סיפיים שמחדירים אליי את הלך הרוח הפנטוני עוד לפני שהוא מוכרז רשמית) - לפני כמה שנים באמת חשבתי שבורדו הוא הדבר הכי לוהט שקיים (בפנטונית קראו לזה אוקסבלאד או מרסלה). בשנה שעברה הופתעתי מהרמות שבהן התחברתי לוורוד ולתכלכל (רוזקוורץ וסריניטי), שהוכרזו כצבעי 2016. 


אבל גרינרי אני לא אוהבת. מה שאמור להיות רענן וחיוני, נראה לי בעיקר סליימי ונזלתי. השם שלו מזכיר לי greed. הצבע מזכיר לי דולרים ואת פפה הצפרדע, הכוכב של כל הממים הרעים בעולם

  


בכלל, כל הבחירה בירקרק נראית לי כמו ניסיון מגושם מאוד לבצע greenwashing של המציאות. כמו תאגיד עבש עם מנהלת שיווק מעודכנת, שמנסה לעשות מתיחת פנים ומוסיפה עלה ליד הלוגו. בתוך הסחי היומיומי שלנו, אין אירוני מהשכנוע הפנימי והעצמי העמוק שאנחנו עכשיו בקטע של חזרה אל הטבע. 

ולאיזה טבע בכלל? הדימוי שיש לנו בראש הוא רק סימולקרה של טבע שאנחנו ממחזרים ומעצימים באינספור השתקפויות אינסטגרם של צילומי שייקים ירוקים על רקע ערסלי קש. לא שאני נקיה מזה, עם שיעורי היוגה, הקרמים הטבעיים והשייקים תוצרת בית. לפחות אני לא טוענת שאני אוהבת ירוק. 


4 תגובות:

בלוג אופנה - Blonde Bleach אמר/ה...

בזכותך אני יועדת שלצפרדע הנודניק הזה קוראים פפה.
פוסט כייפי, כי גם אני לא מחובבות הגוון :)

מרג'ורי מורנינגסטאר אמר/ה...

גם אני גיליתי את זה לא כל כך מזמן, סביב הבחירות בארה"ב והדיבור עליו כאייקון שאומץ ע"י הימין האלטרנטיבי. לפני כן סתם הוטרדתי מנוכחותו הסליימית ברחבי האינסטגרם.

אנונימי אמר/ה...

לגמריייי

מרג'ורי מורנינגסטאר אמר/ה...

:)

עיצוב Picture Window. מופעל על ידי Blogger.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...